Zoom na wypożyczalnię samochodów luksusowych. Jakie marki ekskluzywne są najpopularniejsze w Polsce?

Nieważne, czy potrzebujesz samochodu z poższej półki na ślub, czy na ważne spotkanie służbowe. Każda dobra wypożyczalnia samochodów luksusowych powinna mieć w swojej flocie ekskluzywne modele, które będą pasować na różne okazje. Jeśli nadal się wahasz, który samochód wybrać, zobacz nasz przewodnik po luksusowych markach.

1. Rolls Royce

To marka samochodu pochodząca z UK, która jest produkowane przez Rolls-Royce Motor Cars. Prawo do znaku towarowego posiada firma BMW – właściciel marki od 2003 roku.

Samochody Rolls-Royce są zwykle sporych rozmiarów, a ich wnętrza są bogato wyposażone. Każdy model posiada na masce charakterystyczną statuetkę Spirit of Ecstasy (Duch ekstazy). Są synonimem prawdziwego luksusu i najwyższej jakości w motoryzacji. Często produkowane są na specjalne zamówienie najbogatszych klientów.

2. Bentley

Kolejna brytyjska marka luksusowych samochodów produkowanych przez firmę Bentley Motors Limited. Od 1998 roku firma ta należy do niemieckiego Volkswagena, choć główna siedziba nadal znajduje się w UK.

Jak wiadomo, luksus tej marki jest na najwyższym szczeblu. Co jednak może wydawać się zaskakujące, jeden z modeli Bentleya – Continental GT – jest (pół żartem, pół serio) zaliczany do klasy ekonomicznej, ponieważ dostępny jest w Stanach Zjednoczonych w cenie ok. 150 tys. dolarów. Na próżno jednak szukać podobnego poziomu zaawansowanej motoryzacji w innych markach.

3. Maserati

To włoski producent luksusowych samochodów sportowych. Firma została utworzona w 1914 roku w Bolonii. W 1993 roku przedsiębiorstwo włączono do koncernu turyńskiego FIATA.

Pojazdy spod znaku trójzębu łączą w sobie świetne parametry techniczne, nowoczesny, wręcz pionierski design oraz rzadko występującą w tego typu modelach praktyczność. Ponadto są bardzo indywidualnie zaprojektowane. Ta indywidualność widocznie jest bardzo ceniona przez polskich kierowców, ponieważ w 2013 roku Maserati było najczęściej kupowanym samochodem luksusowym w naszym kraju.